Program Festiwalu
DZIEŃ I
19 października 2023
10:00 – 16:00
OFICJALNE OTWARCIE
Prowadzenie: Marta Siemińska
dr Piotr Kubiński, Dyrektor Biura Strategii i Marketingu DOZAMEL Sp. z o.o.
Damian Wojciech Dudała, Fundacja SOC TECH LAB, Wrocław
panel
dyskusyjny
Kultura organizacyjna w zarządzaniu różnorodnością
Marzena Strzelczak, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Warszawa
Kamil Rodzik, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warszawa
Agata Zakrzewska-Spała, HR Fair Play Sp. z o.o., Warszawa
Igor Lesin, Fundacja Ukraina, Wrocław
Małgorzata Figiel-Koźlak, Lubin
11:15 – 11:45
Caffe Networking
prezentacje
Zarządzanie różnorodnością & kultura organizacyjna
Prowadzenie: Marta Siemińska, Fundacja SOC TECH LAB, Wrocław
Patrycja Załuska, PWC, Warszawa, Inkluzywna organizacja wspierająca innowacyjność pracowników
Grzegorz Kosson, Kosson Sp. z o.o., Warszawa, Brand Impulse – jak stworzyć wspólny język dla zespołu, czyli czego możemy nauczyć się od Aborygenów?
Marzena Rudnicka, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Warszawa, Zarządzanie różnorodnością wiekową w organizacjach
Sylwia Petryna, Petra Consulting / Dolnośląscy Pracodawcy, Wałbrzych, Jak stworzyć kulturę mentoringu w organizacjach, czyli must have organizacji w świecie BANI
Martyna Kaczmarczyk, influencerka i uczestniczka 11. sezonu Top Model, Warszawa
Obiad
panel
dyskusyjny
Kapitał ludzki w zarządzaniu różnorodnością
Kira Sukhoboichenko, Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaków, Warszawa
Agata Roczniak, Fundacja Diversum, Wrocław
Sebastian Portka, Fundacja Studenckie Forum Business Center Club, Wrocław
Agnieszka Zborowska, Program Sprawny staż, Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia, Sopot
Artur Kaniecki, Fundacja Studio M6, Toruń
prezentacje
Zarządzanie różnorodnością & kapitał ludzki
Prowadzenie: Marta Siemińska, Fundacja SOC TECH LAB, Wrocław
Paweł Potakowski, Migam, Warszawa, Zatrudnienie osób niesłyszących nigdy nie było prostsze. O wykorzystaniu usług profesjonalnych tłumaczy oraz automatycznie generowanych awatarów języka migowego w komunikacji z Głuchymi
Piotr Stohnij, Ekspert ICAN Institute, Warszawa, Przywództwo nowej generacji: jak stosować odwrócony mentoring i gabinety cieni
Damian Wojciech Dudała, Fundacja SOC TECH LAB, Wrocław, Udział „overqualified”, czyli osób nadmiernie wykwalifikowanych w procesach rekrutacyjnych. Doświadczenia i refleksje z realizacji innowacji społecznej QualiHired
DZIEŃ II
20 października 2023
9:00 – 17:00
IDEATHON
Wprowadzenie do 1. Ideathonu Innowacji Społecznych i Technologii
Artur Kaniecki & Mariusz Godlejewski, Fundacja Studio M6, Toruń
Damian Wojciech Dudała, Fundacja SOC TECH LAB, Wrocław
Temat przewodni: Różnorodność w organizacjach
- Praca zespołów + mentoring
- Prezentacje prac zespołów
- Praca komisji, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
- Przerwa obiadowa
- 2 przerwy kawowe
Więcej...
Więcej...
Więcej...
Więcej...
Więcej...
Więcej...
Więcej...
Liderka Równego Biznesu – taki tytuł otrzymała w 2022 roku od Stowarzyszenia Kongres Kobiet, Ambasadę Wielkiej Brytanii w Polsce i Forbes Women Polska.
Realizuje programy mentoringowe dla osób, chcących zwiększyć skuteczność swojego działania (Wzrastaj w siłę). Prowadzi autorskie szkoły w międzynarodowej certyfikacji VCC (Szkoła Mentorów, Trenerów i Coachów).
Od wielu lat zajmuje się rozwojem pracodawców i pracowników, wdrażając programy mentoringowe. Jest praktykiem Kaizen. Współautorka 5 książek edukacyjnych: Lean Office, Własny biznes – jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą, Zarządzanie projektami, Trener oraz Mentoring – Odkrywanie i rozwijanie potencjału osobistego i zawodowego oraz My name is Woman… BiznesWoman – którą wydała w czasie pandemii.
Więcej...
Więcej...
Więcej...
Inspiratorka, Edukatorka, Założycielka i Prezeska Fundacji Diversum, Ekspertka ds. włączania OzN w BNP Paribas, modelka i przede wszystkim spełniająca się kobieta, żona i mama, absolwentka finansów i bankowości oraz filozofii i psychologii, uprawia pływanie.
Laureatka wielu nagród w branży modelingowej oraz w życiu społecznym, wyróżniana za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach życia, m.in.:
- tytuł „Człowieka Bez Barier” w 2018, w kategorii Osobowość Internetowa
- tytuł Wrocławianki Roku 2022 w działalności równościowej
- tytuł Ambasadorka Różnorodności, nagroda specjalna podczas pierwszej Gali Polskich Nagród Różnorodności 2023 organizowanej przez My Company Polska
Należy do wyjątkowego grona 100 kobiet 2022 r. na liście „Forbes Woman”. Jej niesamowite historie zainteresowały polskiego reżysera filmów dokumentalnych, który od 5 lat „przygląda się” jej życiu. Film wejdzie na ekrany w 2024 r.
Trailer filmu dokumentalnego w reż. Krzysztofa Rogulskiego pt. „Szczęście Agaty„
Więcej...
Więcej...
Pomysłodawczyni programu certyfikacji dóbr i usług inkluzywnych wobec dojrzałych klientów OK SENIOR® oraz programu do zarządzania różnorodnością wiekową w organizacjach Dialog Pokoleń. Ponadto jest członkinią Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk, Rady Dostępności przy Ministrze Funduszy i Polityki Regionalnej, Rady Fundacji Obywatelski Parlament Seniorów oraz stałą jurorką w międzynarodowym konkursie Silvereco.org
Więcej...
Więcej...
Ekspert w zakresie nowego marketingu i różnorodności pokoleniowej w biznesie. W tych obszarach prowadzi badania, doradza, szkoli oraz zarządza działaniami firm swoich klientów. Zrealizował około stu projektów strategicznych dla organizacji z kilkunastu branż, w tym dla tak wymagających, jak oprogramowania, spożywcza, rolnicza, finansowa, wydawnicza czy budowlana. Spędził również kilka tysięcy godzin, prowadząc warsztaty dla menedżerów najwyższego szczebla. Ponadto napisał Koniec alfabetu, pierwszą polską książkę poświęconą różnorodności pokoleniowej w biznesie. Regularnie występuje na konferencjach i wideospotkaniach oraz wypowiada się na łamach magazynów branżowych. Komentuje również bieżące wydarzenia życia biznesowego i społecznego na stronie: www.pstohnij.pl.
Więcej...
Pełnomocniczka Zarządu ds. DEI w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Odpowiada za wsparcie Zarządu i dyrektorki generalnej w nadzorze merytorycznym nad obszarem tematycznym – zarządzania różnorodnością (DEI) i funkcjonowania Karty Różnorodności w Polsce.
Prowadzi szkolenia i reprezentuje FOB podczas wydarzeń o tematyce DEI, koordynuje projekt badawczy Diversity IN Check Creative, wspiera zarząd w realizacji misji FOB. Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu od czerwca 2020 r. do czerwca 2023 r., członkini zarządu FOB w latach 2015-2023, dyrektorka generalna FOB w latach 2014-2023. W czerwcu 2022 r. dołączyła do zarządu CSR Europe. Od 2016 roku odpowiada za rozwój Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej. Ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarządzania różnorodnością, członkini jury wielu konkursów: Verba Veritatis, LGBT+ Business Awards, Gwiazdy Dobroczynności, Pióro odpowiedzialności, Ludzie którzy zmieniają biznes.
Ekspertka związana wcześniej z sektorem biznesowym, branżą finansowo-ubezpieczeniową i energetyczną, gdzie odpowiadała za projekty komunikacji korporacyjnej, dialogu ze społecznościami lokalnymi oraz tworzenie strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w dużych grupach kapitałowych.
Więcej...
Więcej...
Członkini Komitetu Eksperckiego Rady Sektorowej ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej (PARP), aktywnie współpracuje międzysektorowo w ramach działalności Rady (m.in. z sektorem IT, TSL, usług rozwojowych).
Więcej...
Komisja Konkursowa Ideathonu
Więcej...
Odznaczony: brązowym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony dla Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, złotą odznaką Zasłużony Działacz LOK, medalem Za Zasługi Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, brązowym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.
Więcej...
Więcej...
Mentoring Ideathonu
Więcej...
Pomysłodawca i menedżer Festiwalu i Ideathonu Innowacji Społecznych i Technologii. Założyciel i CEO Fundacji SOC TECH LAB. Pracuje jako Green Digital Designer i Social & UX Researcher. Projektuje i implementuje zielone produkty cyfrowe. Prowadzi audyty dojrzałości cyfrowej, potrzeb cyfrowych i szkolenia dla biznesu w zakresie transformacji cyfrowej, m.in. w ramach Akademii Menadżera MMŚP PARP.
Badacz społeczny, pedagog i menadżer projektów z wykształcenia. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersystetu Dolnośląskiego we Wrocławiu. Studiował i realizował staże naukowe w Polsce, Wielkiej Brytanii, Islandii, Norwegii i Estonii. Związany z sektorem non-profit od 2001 r.
Więcej...
Ekspert ds. rynku pracy, Trener, Doradca kariery. Organizator ponad 300 wydarzeń poświęconych tematyce edukacji i rynku pracy. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie poradnictwa zawodowego, w tym w zakresie międzynarodowego pośrednictwa pracy. Jest certyfikowanym Doradcą EURES przy Komisji Europejskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako Doradca Europejskich Służb Zatrudnienia, Korespondent Europejskiego Portalu Młodzieżowego oraz Asystent projektów edukacyjnych dla młodzieży. Zajmowała się koordynacją sieci Europejskich Służb Zatrudnienia w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie oraz doradztwem zawodowym w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Była ekspertem zewnętrznym w obszarze rynku pracy w Sektorowej Radzie ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej.
Więcej...
Prezes Zarządu Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club w latach 2020-2023. Z SF BCC związała się w 2018 roku, a swoją przygodę zaczęła od działania równolegle w projektach – Przedsiębiorcza Kobieta, gdzie zajmowała się fundraisingiem oraz Festiwal BOSS, gdzie była odpowiedzialna za pozyskiwanie prelegentów, a także logistykę wydarzenia. Następnie pełniła funkcję Menedżerki ogólnopolskiego Projektu Festiwal BOSS zarządzając projektem w 11 regionach i ponad 60 osobowym zespołem. Od 2020 roku stoi na czele kilkusetosobowej Fundacji pełniąc obowiązki Prezeski Zarządu. Doświadczenie zdobyła również w Fundacji Polska Innowacyjna będąc Community Managerką sieci networkingowej oraz koordynując budowaną największą społeczność innowatorów z Polski i Polonii, w skład której wchodzą m.in. właściele startupów, scaleupów, firm B+R, prywatni inwestorzy i przedstawiciele VC. Aktualnie twórczyni startupu z obszaru rozrywki i zacieśniania relacji międzyludzkich. Pełni również funkcję Chief Business Development Officer w startupie Brainiverse. Ekspertka w programie akceleracyjnym STARTUPS Powered by Invest in Lodz Central Poland.
Więcej...
Z wykształcenia architektka, obecnie doktorantka na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jako freelancerka zajmuje się projektowaniem wystaw muzealnych i architekturą wnętrz. Zdobywała doświadczenie akademickie i zawodowe w Polsce, Anglii, Francji oraz w Belgii.
Jako działaczka interesuje się partycypacją społeczną i przestrzenią publiczną. Badania w tym zakresie prowadzi od 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy zaangażowała się wraz z lokalną społecznością w oddolne działania na rzecz brukselskiej przestrzeni.
Więcej...
2014 – 2023 Ⓒ | Design & Service by SOC TECH LAB