WSPARCIE DLA SENIORÓW

Seniorze, Seniorko,

masz 70 lub więcej lat i potrzebujesz wsparcia? Zgłoś się do nas. Realizujemy działania wspierające seniorów na osiedlach: Bartoszowice, Biskupin i Sępolno we Wrocławiu. Współpracujemy z ZTPS Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu i Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Oferujemy Ci bezpłatne wsparcie naszych wolontariuszy, którzy mieszkają na naszych osiedlach, a także doświadczonego psychologa, radcę prawnego i doradcę IT. Wsparcie mogą uzyskać seniorzy będący i nie będący na kwarantannie.

Pamiętaj, że mamy obecnie czas pandemii i nie powinno się narażać swojego życia, dlatego zostań w domu. A jeśli już zdecydujesz się wyjść, np. podczas godzin dla seniorów,  to zadbaj o noszenie maseczki, dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu od rozmówcy czy niepodawanie dłoni i unikanie uścisków.

NASZA OFERTA OBEJMUJE:

  • robienie zakupów i odbiór leków z apteki (Ty za nie płacisz, my je kupujemy i bezpiecznie dostarczamy do Twojego domu)
  • wyprowadzanie psów (Masz psa ale nie możesz wyjść z domu? Nic trudnego. Nasz wolontariusz lub wolontariuszka przyjdzie do Ciebie i z chęcią pójdzie z psem na spacer)
  • wsparcie psychologiczne i porady prawne (Masz jakieś trudności i nie wiesz jak im zaradzić? Masz do dyspozycji doświadczonego psychologa i radcę prawnego)
  • konsultacje IT (Posiadasz w domu komputer czy korzystasz ze smartfona i nie wiesz jak rozwiązać jakiś problem? Spróbujemy wspólnie znaleźć rozwiązanie)

Jesteś mieszkanką lub mieszkańcem osiedli Bartoszowice, Biskupin lub Sępolno i chcesz wesprzeć naszych seniorów? Świetnie! Zostań naszą wolontariuszką/wolontariuszem. Wypełnij ankietę osiedlowych zasobów i dołącz do naszej Osiedlowej Grupy Wsparcia!